Nela Kristenová:“Obecně atmosféra na hobíkovských běžeckých závodech je skvělá, a ani Noční běhy Chebskem toho nejsou výjimkou.“

var sklikData = { elm: "sklikReklama_73589", zoneId: "73589", w: 468, h: 60 };

1) Nelo, jasně jste ovládla druhý díl seriálu Noční běhy Chebskem 2017 v Plesné. Čím to, že jste tentokrát za sebou nechala obě soupeřky, které vás přeběhly při úvodním závodu v Chebu.

Vzhledem k nejčerstvějšímu závodu v Lubech, kde naopak Klára nechala daleko za sebou mě, se domnívám, že v Plesné jsem měla asi světlou chvilku a holkám utekla. V Plesné jsem Štěpánku dohnala až po dvou kilometrech, rovinku v lese jsme běžely spolu, a poté z kopečka dolů jsem se od ní vzdálila. Kláru jsem v Plesné vůbec neregistrovala, zato v Lubech jsem její růžové tričko měla v hledáčku J, ale pádila tak rychle, že s každou zatáčkou byla vždy dál a dál.

V Lubech jsem měla kousek před sebou i Alenu. I přesto že jsem zrychlovala, neměla jsem absolutně šanci se byť jen přiblížit.

2) Byly pro vás účasti v úvodních dvou závodech seriálu pouze zpestřením běžecké sezony nebo hodláte o body v seriálu bojovat dále? 

Noční běhy jsou pro mě zpestření, ale beru je i jako trénink, kdy se dopoledne zúčastním nějakého regionálního závodu a večer ještě stihnu noční běh. Většina závodů se koná dopoledne a většinou není šance stihnout dvě akce za jeden den, ale díky Vašim závodům se to dá. Mám v plánu zúčastnit se závodu v Hazlově a zbylé tři závody zatím nevím.

3) Jak se vám běželo na plesenské trati?

Na plesenské trati si přišel na své snad úplně každý běžec – kopec v úvodu, rovinka uprostřed a závěrečný seběh. Mě se trať líbila, hlavně ten úvodní kopec.

4) Jak hodnotíte atmosféru seriálu Noční běhy Chebskem 2017?

Obecně atmosféra na hobíkovských běžeckých závodech je skvělá, a ani Noční běhy Chebskem toho nejsou výjimkou. Na každý závod se velice těším a po celotýdenním shonu je pro mě proběhnutí jako balzám na duši.

5) Prozraďte nám, co bude vrcholem vaši letošní běžecké sezony?

Musím přiznat, že jsem si vrchol sezóny dopředu nestanovila. Když tak o tom přemýšlím, tak vrcholem sezóny pro mě asi bude maraton v Plasích, kterého se letos poprvé zúčastním a doufám, že i doběhnu do cíle ;-).