7.4.2017

Představujeme vám místo druhého závodu: Plesná

Jedinečný regionální seriál Noční běhy Chebskem 2017 odstartoval 25. února v Chebu za rekordní účasti běžců z celého západočeského regionu. Do druhého kola seriálu zbývá již necelý měsíc a my vám dnes představíme místo, kde se tento díl poběží. 

Tím místem je městečko s téměř 2 tisíci obyvateli – Plesná. Po úvodním závodu v Chebu přijde velká změna v podobě prostředí i osvětlení trati. Zázemí startu se bude nacházet u hasičské zbrojnice SDH Plesná, odkud je to nedaleko k velice hezké Ekozahrádce  areálu zrekonstruované Základní školy. Když tedy přijedete trochu dřív, neváhejte se do této zahrádky podívat, v právě probíhajícím úvodu jara to jistě bude stát za to.

Ale teď zpátky k trati. Trať je osvětlena zhruba z 15%. Po vyběhnutí na vás čekají 2 km po asfaltu. Jen co překonáte tento úsek, odbočíte do smrčinského lesa. V zajetí lesního porostu vás čeká něco málo přes kilometr běhu. Po vyběhnutí z lesa se před vámi naskytne silueta Plesné a před vámi budou poslední necelé dva kilometry do cíle. Při nich ještě minete (po pravé straně) rybník, kterému místní obyvatelé neřeknou jinak než „Jezeďák“. Až ho minete, povrch cesty se promění opět zpět na asfalt a během mezi vilkami a kolem Mateřské školky se dostanete zpátky do cíle.

Jak jistě víte, druhý díl je naplánovaný na 30. dubna, což je den tradičního pálení čarodějnic, které bude probíhat v areálu zázemí závodu. V Plesné se tedy určitě vyplatí zůstat i po závodu. Nebude chybět slavnostní oheň a bohaté občerstvení. Těšíme se na vás v neděli 30. dubna v Plesné! Poslední informace před startem (přesné místo zázemí, místa pro parkování apod.) vám přineseme v týdnu před startem.

Vaše Rozběhnito.cz!

Scroll to top