17.2.2017

Představujeme vám místo prvního závodu: Cheb

Již jen týden zbývá do startu prvního závodu letošního jedinečného seriálu Noční běhy Chebskem 2017. Druhý ročník odstartuje na stejném místě jako loni, tedy v historickém městě Cheb. Do tohoto města se vyplatí přijet určitě dříve, než začnou registrace a prezentace na závod. Vždyť  se jedná o město, jehož první historická zmínka sahá až do roku 1061 a k důkazům toho, že se opravdu jedná o historické město, to nebudete mít od zázemí závodu daleko.

Ale i při závodě budete moct vidět různé zajímavé místa, tohoto města. Z místa registrací je nádherný pohled na historické opevnění, ze kterého se tyčí i tzv. Černá věž chebského hradu. Další část hradu uvidíte na trase hned těsně po startu. Zhruba po 500 metrech se vám naskytne krásný pohled na Mlýnskou věž i Hradní palác. Jen co překonáte městskou policií zabezpečenou křižovatku, budete si moct užít pohledu na nejstarší a také největší kostel v Chebu. Je jím Chrám svatého Mikuláše a Alžběty. Následující potemnělou část trasy zpestří pravé nábřeží řeky Ohře, tu všichni běžci překonají po lávce, která je podepřena pilíři Ottova jezu. Zde doporučujeme běžcům milující při běhu hudbu, na chvíli sundat sluchátka. Zpěv splavu je zde vyjímečný a zejména po aktuální oblevě, kdy jím protéká opravdu hodně vody. A ještě něco vás možná zaujme. Občas v těchto místech jde cítit vůně pekárny, která sídlí kousek od zmíněného jezu. Historické kulisy na druhém břehu vystřídá panelové sídliště Zlatý Vrch a několik desítek metrů dlouhá trasa kolem garáží. Až uvidíte prosklenou stavbu, mimochodem zahlédnete ji u další zabezpečené křížovatky, budete se nacházet u nejmodernějšího kulturního centra v Karlovarském kraji u Kulturního centra Svoboda. Trasu po levém břehu tedy proti proudu řeky Ohře budete mít trochu stíženou. Neznamená to ale, že byste se proti tomu proudu brodili, ale čekají vás dvě mírná stoupání. To první před vběhnutím do moderního víceúčelového areálu ve světě obdivovanou atletickou „zlatou dráhou“ a druhé těsně před dalším zajímavým úsekem a to přeběhnutím hráze přehrady Skalka. A po překonání tohoto vodního díla vás čeká přibližně kilometr rovinky do cíle.

V Chebu si tak zaběhnete unikátní trasu s velmi zajímavými místy. Jedná se také o jedinou trasu našeho seriálu, kde převažuje městské prostředí. V Plesné už vás vezmeme do přírody, ale o tom zase příště. Těšíme se na vás 25. února v Chebu! Organizační informace ohledně parkování, registrací apod., vám přineseme v polovině nadcházejícího týdne.

Trénujte a nezapomeňte si dobít baterky do čelovek!

Vaše Rozběhnito.cz!

Scroll to top