18.1.2017

Václava Molcarová:“Bylo fajn vyhrát, ale mnohem větší radost mi přinášelo „soupeření“ s přáteli, s běžci, které jsem poznala právě díky čelovkovým běhům.“

var sklikData = { elm: "sklikReklama_73589", zoneId: "73589", w: 468, h: 60 };

Václava Molcarová, celková vítězka ženské kategorie loňského seriálu Noční běhy Chebskem 2016 nám odpověděla na několik otázek.

Loni se na Chebsku konal premiérový ročník Nočních běhů Chebskem. Stala jste se vítězkou nejen ve své kategorii, ale také jste ovládla celkové pořadí mezi ženami. Jak se vám premiérový ročník seriálu čelovkových běhů líbil?

Seriál čelovkových běhů je skvělý nápad a já mám ráda v závodech pestrost. Bylo fajn vyhrát, ale mnohem větší radost mi přinášelo „soupeření“ s přáteli, s běžci, které jsem poznala právě díky čelovkovým běhům.

Zúčastnila jste se všech závodů seriálu, který ze šesti závodů se vám běžel nejlépe a který byl pro vás naopak obtížný?

V běžeckých závodech preferuji terén, těší mě minimum asfaltu a taky bloudění :-), takže mi nejvíce vyhovovaly závody v Plesné, Hazlově a Dřenici. Ale Plesnou jsme běžela těsně po úrazu pánve a Hazlov jen pár hodin po čtvrtmaratonu v Sokolově, proto mám nejhezčí vzpomínky na běh v Dřenici, tam se mi běželo nejlépe. A nejen proto, že jsem tam vyhrála.

Co bude pro vás vrcholem v nadcházející běžecké sezoně?

Běh je pro mě zábava, vrcholy sezony si příliš nestanovuji, a navíc, prioritní jsou pro mne termíny vytrvalostních závodů s koňmi – jezdectví je můj hlavní sport.

V loňském roce jsem začala běhat maratony a zjistila, že mi vyhovují delší tratě, kde mohu běžet pomalu a kochat se přírodou. No a letos bych rada zkusila ultramaratonské vzdálenosti a uvidím, kam mě má cesta dovede. Taky plánuji pár závodů – srdečních záležitostí – kterých se opět zúčastním.

Ale jeden vrchol sezony opravdu mám – Beskydskou sedmičku. Loni jsem si závod skvěle užila a už teď se těším v září do Beskyd.

Chystáte se letos opět zúčastnit i závodů regionálního běžeckého seriálu Noční běhy Chebskem?

Určitě se zúčastním. Čelovkové běhy pro mne znamenají zajímavé zážitky, setkání se sportovními přáteli i s nadšenými organizátory. A v takovém prostředí se běhá nejlíp.

Na co se podle vás mohou těšit účastníci letošního ročníku našeho seriálu?

Určitě na pohodové závody v pěkných lokalitách.

Informace o seriálu sleduji, potěšil mne povedený a přehledný nový web. Pozitivně vidím i rozšíření seriálu o další závod. Zvýšení počtu akcí dává šance na bodové ohodnocení více běžcům, protože v sezoně ne každému vyhovuje každý termín čelovkového běhu.

Chcete se také zúčastnit jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem? Neváhejte se registrovat na první závod do Chebu (25- února) – registrace zde

Scroll to top