10.6.2018

I přes extrémní podmínky vyhrál závod v Aši Jakub Merle. Alena Srogoňová počtvrté první mezi ženami

Už tak náročnou trať v Aši ještě více ztížilo extrémní počasí, které panovalo v průběhu závodního dne čtvrtého pokračování jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem. Zajímavou tečkou byla bouřka, která se k Aši blížila těsně před startem, ale podle meteorologické předpovědi měla ašský výběžek minout, a tak pořadatelé po domluvě s běžci odstartovali závod o třináct minut dříve.

Extrémní počasí nabízelo otázku, zda aktuálně vedoucí muž seriálu Jakub Merle potvrdí svou roli favorita a udrží si na náročné trati svou vedoucí pozici. Závodu se totiž zúčastnil i jeho největší konkurent, kterým je Ladislav Šinka z Chebu. Jakub Merle z KOME klub Kraslice se ale nenechal extrémním počasí zastrašit a v čase 20:11,91 si doběhl pro třetí vítězství v řadě. Mezi ženami opět potvrdila nadvládu mladičká Alena Srogoňová v čase 24:32,64, která si dalším úžasným výkonem doběhla pro plný počet 150 bodů a výrazně se přiblížila k celkovému prvenství v seriálu, ke kterému ji teoreticky stačí vyhrát jeden z posledních tří závodů.

Kvůli velmi špatnému počasí bylo zrušeno vyhlášení výsledků na medailových pozicích, které bude provedeno po dětském závodu 11. srpna na Dřenici. Všechny výsledky závodu v Aši zveřejníme již brzy. Moc děkujeme všem běžcům za shovívavost při velmi náročných organizátorských podmínkách v Aši a těšíme se na některém z dalších závodů.