27.5.2018

Jakub Merle potvrdil v Lubech suverenitu v seriálu. Mezi ženami potřetí neporažena Alena Srogoňová

var sklikData = { elm: "sklikReklama_73589", zoneId: "73589", w: 468, h: 60 };

Přestože běžecká sezóna začala nabírat na obrátkách a na Chebsku se uplynulou sobotu konaly nezávisle na sobě hned tři běžecké akce, udržely si své dominantní postavení Noční běhy Chebskem, které si do Lubů přijelo užít přes sto dospělých a dětí.

Malebné městečko, světově proslulé výrobou strunných nástrojů, hostilo noční běžce druhým rokem. Loňská trasa byla běžci označena za nejhezčí a nejzajímavější co do členitosti terénu, proto ji letos ponechali organizátoři regionálního běžeckého seriálu v nezměněné podobě. A vyplatilo se. Navigace v terénu, bezpečnostní opatření policie na silnici a jištění běžců vpředu i vzadu pomocí doprovodných vozidel dopřály všem světlonošům nerušený běh. Stovka kahanů rozsvítila tartanový ovál lubské základky, proběhla přilehlým stromovím do Zálubí, aby se vzápětí vyšplhala táhlým stoupáním v krušnohorských lukách a pastvinách až na samotný horizont, odkud je už do své náruče neomylně vítalo staré město mistrů houslařů.

Cílový doběh si musel doslova vychutnat každý. Lubský finiš se jako jediný odehrává na kvalitním atletickém oválu, sportovní zážitek je tedy nefalšovaný. Mezi prvními proťali cílovou čáru letos dosud neohrožení Jakub Merle z KOME klub Kraslice a Alena Srogoňová z Profi Sport Cheb. Celkové výsledky závodu v Lubech pořadatel slíbil zveřejnit do 30. května dopoledna.

Dále na stupních vítězů slavili úspěchy v kategoriích M29 Tomáš Tvaroužek, Marek Novák a René Zoaitter; M39 Jakub Merle, Václav Bechiňský a Marek Pleskač; M49 Slávek Švejdar, Robert Richter a Tomáš Lang; M59 Vilém Řepa, Jaromír Kohout a Stanislav Mour; (Míšo, 60+ byli také, ale v článku na http://nocnibehychebskem.cz/?p=1522 nejsou). A zde jsou nejrychlejší ženy závodu podle kategorií: Z29 Alena Srogoňová, Klára Vaňková a Markéta Vítková; Z39 Nela Kristenová, Jana Knapčíková a Veronika Velková; Z49 Štěpánka Dančová, Václava Molcarová a Doris Bigasová; Z59 Romana Pöplová a Martina Svojtková a 60+ Karla Jáglová.

Po dobu závodu tvořila dobrou kulisu místní kapela 3Generace, která na sportovní akci přilákala celou řadu lubských diváků. Sportovci a jejich doprovod měli v Lubech kvalitní servis v zázemí sportovní haly, včetně bohatého občerstvení. Na zdaru třetího závodu sezóny čelovkových běhů nesou zásadní podíl partneři město Luby, Travel Free Shop Svatý kříž, Bohemia Water, Aquaforum Františkovy Lázně, ABC nábytek Cheb, Kolman Group s. r. o., MB Autodíly Vackov a hotel Komorní hůrka a samozřejmě realizační tým pořadatele Rozběhnito.cz.

Do dalšího pokračování seriálu Nočních běhů Chebskem zbývají už jen necelé dva týdny. Jeho účastníci tentokrát premiérově okusí nejzápadnější město republiky. Sportovní areál na vrchu Háj u Aše se zaplní nočními běžci se svítilnami už v sobotu 9. června. Registrace budou otevřeny v 19 hodin. Děti odstartují závod na 1 km ve 20.30 hodin, hlavní závod na 5 km začne ve 21.30 hodin. Zvýhodněné registrace na hlavní závod (100 Kč) jsou k dispozici do 4. června na adrese http://nocnibehychebskem.cz/?p=1526, poté budou už jen v místě startu za cenu 150 Kč. Děti se registrují na místě za 50 Kč.

Pavel Sýkora

Pořadí v Lubech na medailových pozicích

Z29

 1. SROGOŇOVÁ Alena, 2. VAŇKOVÁ Klára, 3. VÍTKOVÁ Markéta

Z39

 1. KRISTENOVÁ Nela, 2. KNAPČÍKOVÁ Jana, 3. VELKOVÁ Veronika

Z49

 1. DANČOVÁ Štěpánka, 2. MOLCAROVÁ Václava, 3. BIGASOVÁ Doris

Z59

 1. PÖPLOVÁ Romana, 2. SVOJTKOVÁ Martina

Z60+

 1. JÁGLOVÁ Karla

M29

 1. TVAROUŽEK Tomáš, 2. NOVÁK Marek, 3. ZOAITTER René

M39

 1. MERLE Jakub, 2. BECHIŇSKÝ Václav, 3. PLESKAČ Marek

M49

 1. ŠVEJDAR Slávek, 2. RICHTER Robert, 3. LANG Tomáš

M59

 1. ŘEPA Vilém, 2. KOHOUT Jaromír, 3. MOUR Stanislav

Dětský závod na 1 km

0-6 let

 1. BLAŠČIČ Tobiáš, 2. DERAHOVÁ Elen, 3. BLAŠČIČ Matyáš

7-9 let

 1. ŘEPA Lukáš, 2. JATI Kristýna, 3. VORMOVÁ Anežka

10-12 let

 1. NOVÁK Filip, 2. Plevný Albert, 3. SÝKORA Ondřej

13-15 let

 1. ZOAITTER René

Podrobné výsledky připravujeme

Scroll to top