18.5.2018

Noční běhy Chebskem pokračují třetím dílem v Lubech

var sklikData = { elm: "sklikReklama_73589", zoneId: "73589", w: 468, h: 60 };

Noční běžci se ve svém putování po Chebsku posunou v sobotu 26. května jen kousek od předchozí štace v Plesné, a sice do Lubů. Jde o další příležitost zaběhat si nočním příhraničím na bezpečně zajištěné pětikilometrové trati. Ta bude stejná jako při loňské lubské premiéře, a tak běžce kromě rovinek čeká v druhé části závodu také stoupání, aby mohli do cíle pohodlně seběhnout. Okružní trasa z lubské základní školy povede převážně neobydlenou částí katastru, běžci si tedy za svitu čelovek užijí do sytosti zdejší krajinu.

Že se startuje z areálu základní školy, už bylo řečeno. Zásadní informací je, že registrace na místě budou pro všechny účastníky otevřeny v 19 hodin. Nejlépe udělají ti, kteří se k hlavnímu závodu zaregistrují předem online na http://nocnibehychebskem.cz/?page_id=1474, protože tím docílí nižšího startovného (100 Kč) a v místě registrace budou odbaveni v maximálně možném nejkratším čase. Pozor, online registrace budou ukončeny už v pondělí 21. 5. 2018. Dětští účastníci budou k účasti na jednokilometrové trase registrováni pouze v místě závodu za poplatek 50 Kč. Start dětského závodu je naplánován na 20:30 a start hlavního závodu na 21:30.

Pořadatel Nočních běhů Chebskem Rozběhnito.cz v roce 2018 rozšířil počet kategorií dospělých běžců z osmi na deset, když věkové rozpětí nejmladší kategorie do 39 let rozdělil na dvě části – do 29 a 39 let. Šanci na úspěch tak vedle mladých atletů získávají i jejich dosud starší soupeři. Vyhodnocení dětského a hlavního závodu proběhne bezprostředně po zjištění výsledků, v případě dětí to bude ještě před startem dospělých. „Závěr akce bude opět patřit losování tomboly, to už ale tradiční účastníci Nočních běhů Chebskem dobře vědí. Těšit se ale budeme i na ty úplně nové,“ neskrýval své očekávání zakladatel Rozběhnito.cz Michal Ouřada. Součástí programu bude i koncert místní kapely 3Generace.

Pavel Sýkora

Scroll to top