1.5.2018

Čarodějnickou noc v Plesné ovládl Jakub Merle z KOME Kraslice. Mezi ženami nejrychlejší opět Alena Srogoňová z Profi sport Cheb

var sklikData = { elm: "sklikReklama_73589", zoneId: "73589", w: 468, h: 60 };

Netypicky v pondělí 30. dubna vyběhli běžci v čarodějné atmosféře v Plesné vstříc dalšímu závodu čelovkového běhu ze seriálu Noční běhy Chebskem 2018. Na plesenské noční trati se nejlépe dařilo Jakubovi Merlemu z KOME Kraslice, mezi ženami se druhé vítězství v letošním ročníku vyběhla Alena Srogoňová z Profi sport Cheb. 

Příhraniční Plesná poskytla v sobotu 30. dubna přívětivé zázemí a pohodové přírodně-městské trasy druhému dílu seriálu Noční běhy Chebskem. Tentokrát se 109 běžců v dospělých kategoriích a 21 dětí soustředilo do areálu základní školy, kde nalezli vše potřebné pro svůj výkon: šatnami a toaletami počínaje, bohatou občerstvovací stanicí konče. Novinkou byl dětský koutek, kde si mohli nejmenší zkrátit čas při čekání na rodiče. Více snad lákala už jen vatra v sousedním areálu hasičské zbrojnice, protože plesenský čelovkový běh byl už potřetí v řadě spojen právě s pálením čarodějnic. Zatímco děti proběhly svůj osmisetmetrový okruh krásnou vilovou čtvrtí v blízkosti školy, dospělé čekal průběh kolem hořící vatry, uličky mezi rodinnými domy a výpadovka z města. To už se blížili ke smrčinskému lesu, jehož vůni, ale i večerní temnotu si užili zhruba na polovině délky trati. Závěrečná část už přiváděla borce zpátky do Plesné polní cestou a alejí kolem rybníka. Celkových 5,2 km zvládl nejrychlejší účastník za 19:41 minut.

Přátelská atmosféra vládla v zázemí nejen před startem, ale i v cíli. Své úspěchy zde zažili nejen nejrychlejší muž a žena závodu Jakub Merle a Alena Srogoňová, ale naprosto všichni. Kromě medailových pozic byly oceněny všechny děti, v případě dospělých bylo rozdáno 27 medailí a diplomů a řada z nich si přišla i na příjemné ceny z tomboly, věnované společností Travel Free Shop Svatý kříž a MB Autodíly Martina Bigase. O přátelském duchu závodů Rozběhnito.cz svědčí i fakt, že mezi budoucí dobrovolníky byla poprvé uvítána také novorozená dcerka pořadatele Michala Ouřady Esterka. K srdečné gratulaci Michalových přátel se s potleskem připojili i běžci.

Poděkování pořadatelů závodu Rozběhnito.cz patří nejen všem účastníkům za skvělou běžeckou atmosféru a skvělé výsledky, ale také stálým a místním dobrovolníkům, nenahraditelné plesenské spojce Doris Bigasové a jejímu manželu Martinovi, vedení Základní školy v Plesné, plesenskému Městskému úřadu a příslušníkům zdejšího obvodního oddělení Policie ČR.

Další pokračování Nočních běhů Chebskem si nenechte ujít v sobotu 26. května v nedalekých Lubech. Příjemných sportovních, ale i kulturních zážitků zde bude opět celá řada. Výhodné registrace běží pod tímto odkazem

Přední místa kategorií

M29

  1. KÜNZL Tomáš, 2. NOVÁK Marek, 3. HRON Petr

M39

  1. MERLE Jakub, 2. BECHIŇSKÝ Václav, 3. LINHART Jan

M49

  1. ŠVEJDAR Slávek, 2. LANG Tomáš, 3. RICHTER Robert

M59

  1. STEINKE STEFFEN, 2. WEISSGERBER Gerd, 3. MOUR Stanislav

M60+

  1. KRÁLOVEC Jiří, 2. MIKA Emil

Z29

  1. SROGOŇOVÁ Alena, 2. VAŇKOVÁ Klára, 3. PAVLÍNSKÁ Jana

Z39

  1. KRISTENOVÁ Nela, 2. VLASÁKOVÁ Lenka , 3. KUNCITEROVÁ Alena

Z49

  1. DANČOVÁ Štěpánka, 2. BIGASOVÁ Doris, 3. MOLCAROVÁ Václava

Z59

  1. PÖPLOVÁ Romana, 2. SVOJTKOVÁ Martina, 3. VYSOCKÁ Dagmar

Z60+

  1. JÁGLOVÁ Karla

Celkové pořadí a bodové pořadí připravujeme. Více o seriálu Noční běhy Chebskem naleznete po kliknutí na tento odkaz

Pavel Sýkora

Scroll to top