9.10.2017

Výborná mladičká běžkyně Alena Srogoňová: „Hlavně ať nám na finále vyjde počasí a užijeme si večer.“

var sklikData = { elm: "sklikReklama_73589", zoneId: "73589", w: 468, h: 60 };

Alenka Srogoňová, jedna z nejmladších věrných účastnic letošního ročníku jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem 2017. Před posledním závodem si s jistotou drží bronzovou příčku nejen ve své kategorii, ale také celkově mezi ženami. Alenky jsme se před posledním kolem seriálu zeptali na několik otázek.

Alenko, ty jsi věrná účastnice jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem, kdo tě k běhu a k účasti v tomto seriálu dovedl?

Na tento běh mě přivedl můj trenér p. Petr Fiala a p. Jaroslav Svatoň, díky kterým  jsem začala aktivně sportovat.

Kdy jsi začala běhat?

Běhat jsem začala loni. Můj první závod byla Zlatá míle v Chebu, na které byl můj čas 6:28. Letos jsem překonala rekord trati z roku 2003 a můj čas byl 5:42.

Před posledním závodem seriálu to vypadá, že už jistě udržíš medailovou pozici ve své kategorii i v celkové ženské kategorii. Je obdivuhodné, že ve svém věku vyhráváš nad desítkami zkušenějších běžkyň. Jak hodnotíš všechny své výkony postupně v seriálu? 

Trochu jsem se zlepšila.

Jak se ti líbí seriál Noční běhy Chebskem 2017?

Líbí se mi moc, sejde se vždy super parta lidí.

Chtěla bys něco vzkázat svým soupeřkám před posledním závodem?
Všem přeji krásný zážitek, ať si užijí poslední finálový běh. A hlavně ať  nám vyjde počasí a užijeme si finálový večer.
Děkujeme za rozhovor a přejeme šťastný běh nejen v posledním závodu seriálu Noční běhy Chebskem 2017.
Krásný den a mnoho úspěchů přeji všem. (Alena Srogoňová)
Pokud se chcete s nadějnou chebskou sportovkyní na startu jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem 2017 potkat i vy, neváhejte a přijeďte na poslední závod, který se uskuteční 21. října v Chebu (výhodné online registrace).

 

Scroll to top