19.9.2017

Souboj mezi Klárou Vaňkovou a Nelou Kristenovou je po františkolázeňském závodu ještě napínavější. Závod přinesl změnu i mezi muži

var sklikData = { elm: "sklikReklama_73589", zoneId: "73589", w: 468, h: 60 };

O uplynulé sobotě se běžel předposlední závod jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem. Nejvyrovnanější souboj stále probíhá v kategorii žen a zároveň tak i v kategorii Z39. Nela Kristenová díky podařenému závodu ve Františkových Lázních přeskočila na vedoucí pozici Kláru Vaňkovou. K jedné změně došlo po františkolázeňském souboji i mezi muži. V kategorii M39 přišel o svou bronzovou pozici Jan Jurčik z Chebu, kterého přeskočil Jiří Svoboda z Aše. 

Pikantní souboj mezi Nelou Kristenovou z Karlových Varů a Klárou Vaňkovou z Hazlova vrcholí a rozhodne nejspíše až poslední závod v Chebu. Nela Kristenová po vydařeném závodu ve Františkových Lázních přeskočila  po velmi dlouhé době v celkovém hodnocení seriálu Kláru Vaňkovou. Před skvělou běžkyní z Hazlova má ale náskok  pouhý  jeden bod, a tak se dá ve finálovém závodu očekávat velký souboj, který může klidně skončit i remízou. Třetí místo si triumfem mezi prameny upevnila mladičká Alena Srogoňová. Kategorii Z49 zatím vládne Štěpánka Dančová z Chebu, druhá je Václava Molcarová Z Kaceřova a třetí místo si drží Ingrid Bobeničová ze Sokolova. V kategorii Z59 už máme téměř jistou vítězku Ivu Bezděkovou z Chebu, která drží slušný náskok před Monikou Preňkovou z Mariánských Lázní. Ta navíc musí splnit podmínku minimálně čtyrech účastí a pokud do Chebu 21. října nepřijede, Iva Bezděková může už před startem slavit obhajobu zlaté medaile v této kategorii. V kategorii Z60+ už žádná běžkyně na medailové umístění v celkovém hodnocení seriálu nedosáhne.

Mezi muži už je téměř ve všech kategoriích o medailových pozicích rozhodnuto. Běžcům, kteří prozatím sahají po medaili by měla stačit účast v posledním kole seriálu a umístění do 30. místa. Jediný těsný souboj můžeme sledovat v kategorii M39, kde třetí místo po Janu Jurčikovi převzal Jiří Svoboda z Aše. Ve finálovém klání v Chebu bude hájit náskok pouze dvou bodů. V kategorii M49 si nejvíce bodů zatím vyběhal Tomáš Lang z Karlových Varů, který také hájí bronzové místo v celkovém hodnocení mužů. Na druhém místě v kategorii M49 je Jindřich Stuchl z Ostrova a třetí příčku drží Robert Richter z Bukovan. V kategorii M59 vede Kamil Kovář ze Sokolova, druhý je Jan Bezděk z Chebu a třetí Karel Vrba z Habartova.

Kompletní přehled o průběžném pořadí před finálovým během v Chebu naleznete po kliknutí na tento odkaz

Scroll to top