5.12.2016

Albert Blažek: ” Určitě je dobrý nápad pořádat noční běhy na Chebsku”

Albert Blažek. Pokud se zajímáte o náš běžecký regionální seriál Run night Egerland – Noční běhy Chebskem, určitě jste toto jméno již zaregistrovali. Albert zatím suverénně vyhrál všechna kola a v celkovém pořadí vede. Albertovi jsme tak položili několik otázek.

Alberte, v úvodních závodech seriálu Run night Egerland – Noční běhy Chebskem jsi suverénně vyhrál a vedeš tak tabulku seriálu. Který závod byl pro Tebe osobně těžší?

Těžké říct. První závod nebyl úplně suverénní. Měl jsem velký souboj s velmi dobrým běžcem co byl nakonec 2. Naopak v Plesné byla těžší trať ale nemusel jsem tolik závodit. V součtu byl pro mně asi těžší závod Chebu 🙂 a to i kvůli horšímu značení a neznalosti trasy.

Jak se Ti zatím líbí premiérový ročník seriálu?

Velmi se mi líbí. Určitě je to dobrý nápad pořádat noční běhy na chebsku. Má to své kouzlo, a přiměje to spoustu běžců z okolí si zazávodit. Určitě bych podpořil i další ročník 🙂

Alberte, jak začalo Tvoje běhání? Děláš i nějaké jiné sporty?

Svým způsobem sportuji od malička. Od 7 let hraji fotbal. Později jsem hrál stolní tenis.Vždy jsem miloval pohybové aktivity. Samotné běhání dělám poslední 4 roky. Jednoho dne v zimě jsem dostal nutkání někam vyrazit. Nakonec z toho bylo 12 km chůzi i během 🙂. Postupně jsem si začal běhání užívat a bavilo mě překonávat další výzvy.

V současnosti také s přáteli organizuji florbal. Máme vlastní tým Sharks Karlovy Vary. Fotbal hraju za KSNP Sedlec a letos jsem měl poslední sezónu v Dorostu.

A jaké jsou Tvé největší běžecké úspěchy?

Za své velké běžecké úspěchy považuji: Vítězství na všech závodech night run Egerland. Především ten v Chebu z časem 18:38. Dále 9. místo na závodě . Lednici (11km) s časem 43:45. a 10. Místo Na závodě na Karlštejně. Velkou radost mi také udělalo 1. Místo na Sokolovskym 1/4 maratonu v kategorii Junioru.