Archiv pro měsíc: Červen 2018

10.6.2018

I přes extrémní podmínky vyhrál závod v Aši Jakub Merle. Alena Srogoňová počtvrté první mezi ženami

Už tak náročnou trať v Aši ještě více ztížilo extrémní počasí, které panovalo v průběhu závodního dne čtvrtého pokračování jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem. Zajímavou tečkou byla bouřka, která se k Aši blížila těsně před startem, ale podle meteorologické předpovědi měla ašský výběžek minout, a tak pořadatelé po domluvě s běžci odstartovali závod o třináct minut dříve. 

Extrémní počasí nabízelo otázku, zda aktuálně vedoucí muž seriálu Jakub Merle potvrdí svou roli favorita a udrží si na náročné trati svou vedoucí pozici. Závodu se totiž zúčastnil i jeho největší konkurent, kterým je Ladislav Šinka z Chebu. Jakub Merle z KOME klub Kraslice se ale nenechal extrémním počasí zastrašit a v čase 20:11,91 si doběhl pro třetí vítězství v řadě. Mezi ženami opět potvrdila nadvládu mladičká Alena Srogoňová v čase 24:32,64, která si dalším úžasným výkonem doběhla pro plný počet 150 bodů a výrazně se přiblížila k celkovému prvenství v seriálu, ke kterému ji teoreticky stačí vyhrát jeden z posledních tří závodů.

Kvůli velmi špatnému počasí bylo zrušeno vyhlášení výsledků na medailových pozicích, které bude provedeno po dětském závodu 11. srpna na Dřenici. Všechny výsledky závodu v Aši zveřejníme již brzy. Moc děkujeme všem běžcům za shovívavost při velmi náročných organizátorských podmínkách v Aši a těšíme se na některém z dalších závodů.

8.6.2018

Les u vrchu Háj rozzáří běžci s čelovkami. Pojďte si projít poslední informace před startem

Noční běhy Chebskem 2018 uzavřou svou první polovinu v krásném prostředí sportovního areálu vrch Háj. V tamních lesích běžci zdolají v pořadí čtvrtou trať této noční běžecké série. Pojďte si společně s námi projít poslední důležité informace před startem.

  • 19:15-21:15 Registrace a prezentace závodníků
  • 20:30- Start dětského závodu 1 km
  • 21:30- Start hlavního závodu 5 km
  • Tombola a vyhlášení po doběhnutí posledního závodníka

Zázemí závodu

Zázemí závodu se bude nacházet v kempu areálu Sportovní areál – vrch Háj (50.2308272N, 12.2034800E), mapy.cz: https://mapy.cz/s/2IXLA

Parkování

Součástí hostícího areálu je i velké parkoviště. Své auta můžete parkovat v těsné blízkosti zázemí závodu.

Registrace, startovné a startovní čísla

Registrace a prezentace budou otevřeny od 19:15. Nově příchozí běžci se registrují u stánku NOVÉ REGISTRACE za částku 150,- Kč. Běžci zaregistrování přes online registrace (POUZE UHRAZENÉ REGISTRACE!) se prezentují u stánku ONLINE REGISTRACE. Běžci kteří se zaregistrovali online a neuhradili startovné, platí též 150,- Kč. Startovné musí být na náš účet připsáno nejpozději do pátku 25 května 2018. Pokud částku pošlete a nebude včas připsána na našem účtu, budete muset uhradit startovné na místě a my vám v průběhu příštího týdne uhrazenou částku přes převod vrátíme.

Startovní čísla vám budou vydána při registraci a prezentaci. Na místě bude k dispozici 130 čísel pro nově příchozí. Čísla budou vydávána náhodně, nelze si vybírat konkrétní číslo.

Přijďte prosím k registracím včas!

Pozor! Nutnost podpisu osobních údajů podle nového nařízení GDPR

Před registrací musí každý závodník vyplnit formulář GDPR. U registrací bude připraven dostatečný počet formulářů.

Dětský závod

Start doplňkového dětského závodu je naplánován na 20:30. Děti se registrují v prostoru stánku ÚSCHOVNA (každý závodník do 15-ti let). Startovné je 50,- Kč, děti, které chtějí běžet i dospělou kategorii zaplatí  100,- Kč.

Občerstvení

V cíli pro vás bude připravena bohatá občerstvovací stanice s dostatkem tekutin i potravin nejrůznějšího druhu.

Šatna a úschovna

V místě startu bude zřízena šatna. Po celou dobu závodu (19:00 do 22:30) si můžete své věci uschovat v hlídané úschovně. Pořadatel neručí za věci uschované v úschovně. Své věci si prosím vyzvedněte ihned po doběhnutí do zázemí startu a cíle, kde odevzdáte také své startovní číslo.

5.6.2018

Ašská trasa zavede běžce do krásného areálu pod vrchem Háj

Druhé a poslední nové místo v letošní sérii Noční běhy Chebskem 2018 zavede běžce do lesů v okolí ašského vrchu Háj. Podívejte se na grafiku trasy.

Náčrt trasy na mapy.cz naleznete po kliknutí na tento odkaz

 

5.6.2018

Běžci s čelovkami tentokrát zamíří do Aše. Registrovat se lze již pouze na místě

Noční běhy Chebskem zavítají každý rok vždy do nového místa, které je příhodné jak pro sportovní vyžití, tak k jeho poznání. Tentokrát mohou běžci poznat Aš, nejzápadnější město republiky, protože čtvrté dějiště seriálu regionálních běhů se odehraje v sobotu 9. června právě tam.

Běžci si užijí konkrétně sportovní areál na vrchu Háj, který jim zprostředkuje kvalitní zázemí a servis. K dispozici jim bude rozlehlé parkoviště, chybět nebudou ani šatny, sprchy či bohaté občerstvení z čerstvých surovin. Pochopitelně nebudou běhat pouze v areálu sportoviště, těšit se mohou na pětikilometrovou trasu, která povede ašskými lesy. Pokud přijedou v dostatečném předstihu, jistě zvládnou výstup na Bismarckovu rozhlednu, která je sestrou té chebské na Zelené hoře. Určitě neprohloupí ti, kteří stráví v Aši celou sobotu. Na sportovišti pod vrchem Háj se odehraje 4. ročník Ašského čtyřlístku, který je určen pro turisty všeho věku (https://www.info-as.cz/akce/assky-ctyrlistek-2018). Začíná už v 8 hodin ráno. Děti mohou už dopoledne od 9 hodin zabojovat na jízdních kolech při 19. ročníku Ašského bejbykapu (http://www.muas.cz/assky-bejbykap/a-2163), který pořádají Ašští bajkeři také na vrchu Háj. Třetici sportovních akcí toho dne v Aši završí právě čelovkový běh z pořadatelské dílny Rozběhnito.cz. Pojďme se proto podívat na podrobnější informace k závodu.

Datum čtvrtého pokračování je nám už známo, běžci zaplní sportovní areál na vrchu Háj v sobotu 9. června. Registrace budou otevřeny pro děti i dospělé od 19.15 hodin. Připravena bude trasa o tradiční délce 5 km, doprovodný dětský závod bude měřit 1 km. Děti vystartují v 20.30 hodin, dospělí ve 21.30. A jak jsou členěny jednotlivé kategorie? Děti se utkají v kategoriích 0-6 let, 7-9 let, 10-12 let a 13-15 let. Dospělí pak v kategoriích M29, M39, M49, M59 a M60+, totéž věkové dělení platí i pro ženy. Kapacita závodu je 200 účastníků.  Účastníci se mohou registrovat již jen na místě, kde je bude cena registrace stát 150 Kč. Děti se registrují pouze na místě za 50 Kč.

Noční běhy Chebskem jsou určeny nejen běžcům, kteří se účastní celého seriálu, ale i úplným nováčkům. Zaběhnout si svůj první noční běh na Chebsku si totiž může každý. Atmosféra na každém závodě napovídá, že si je běžci užívají naplno a s chutí.

Pavel Sýkora

Scroll to top