Archiv pro měsíc: Září 2017

19.9.2017

Souboj mezi Klárou Vaňkovou a Nelou Kristenovou je po františkolázeňském závodu ještě napínavější. Závod přinesl změnu i mezi muži

O uplynulé sobotě se běžel předposlední závod jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem. Nejvyrovnanější souboj stále probíhá v kategorii žen a zároveň tak i v kategorii Z39. Nela Kristenová díky podařenému závodu ve Františkových Lázních přeskočila na vedoucí pozici Kláru Vaňkovou. K jedné změně došlo po františkolázeňském souboji i mezi muži. V kategorii M39 přišel o svou bronzovou pozici Jan Jurčik z Chebu, kterého přeskočil Jiří Svoboda z Aše. 

Pikantní souboj mezi Nelou Kristenovou z Karlových Varů a Klárou Vaňkovou z Hazlova vrcholí a rozhodne nejspíše až poslední závod v Chebu. Nela Kristenová po vydařeném závodu ve Františkových Lázních přeskočila  po velmi dlouhé době v celkovém hodnocení seriálu Kláru Vaňkovou. Před skvělou běžkyní z Hazlova má ale náskok  pouhý  jeden bod, a tak se dá ve finálovém závodu očekávat velký souboj, který může klidně skončit i remízou. Třetí místo si triumfem mezi prameny upevnila mladičká Alena Srogoňová. Kategorii Z49 zatím vládne Štěpánka Dančová z Chebu, druhá je Václava Molcarová Z Kaceřova a třetí místo si drží Ingrid Bobeničová ze Sokolova. V kategorii Z59 už máme téměř jistou vítězku Ivu Bezděkovou z Chebu, která drží slušný náskok před Monikou Preňkovou z Mariánských Lázní. Ta navíc musí splnit podmínku minimálně čtyrech účastí a pokud do Chebu 21. října nepřijede, Iva Bezděková může už před startem slavit obhajobu zlaté medaile v této kategorii. V kategorii Z60+ už žádná běžkyně na medailové umístění v celkovém hodnocení seriálu nedosáhne.

Mezi muži už je téměř ve všech kategoriích o medailových pozicích rozhodnuto. Běžcům, kteří prozatím sahají po medaili by měla stačit účast v posledním kole seriálu a umístění do 30. místa. Jediný těsný souboj můžeme sledovat v kategorii M39, kde třetí místo po Janu Jurčikovi převzal Jiří Svoboda z Aše. Ve finálovém klání v Chebu bude hájit náskok pouze dvou bodů. V kategorii M49 si nejvíce bodů zatím vyběhal Tomáš Lang z Karlových Varů, který také hájí bronzové místo v celkovém hodnocení mužů. Na druhém místě v kategorii M49 je Jindřich Stuchl z Ostrova a třetí příčku drží Robert Richter z Bukovan. V kategorii M59 vede Kamil Kovář ze Sokolova, druhý je Jan Bezděk z Chebu a třetí Karel Vrba z Habartova.

Kompletní přehled o průběžném pořadí před finálovým během v Chebu naleznete po kliknutí na tento odkaz

17.9.2017

Františkolázeňský díl seriálu ovládl Pavel Procházka. Mezi ženami kralovala Alena Srogoňová

Šestým dílem pokračoval jedinečný regionální seriál Noční běhy Chebskem 2017. 93 běžců s čelovkami se na start závodu postavilo tentokrát u Aquafora ve Františkových Lázních. Rychlou a nenáročnou trať v malebném centru a okolí těchto lázní ovládl novic v seriálu Pavel Procházka z AK Sokolov. V ženské kategorii potvrdila mezi prameny svou stoupající formu mladičká běžkyně Alena Srogoňová z Profisport Cheb, která ovládla celý závod a samozřejmě i svou kategorii Z39.

Výsledky předních pozic všech kategorií (Františkovy Lázně, 16. září)

Kategorie M39

1. Pavel Procházka, 2. David Vondrášek, 3. Michl Oplt

Kategorie M49

1. Tomáš Lang, 2. Robert Richter, 3. Jindřich Stuchl

Kategorie M59

1. Kamil Kovář, 2. Pavel Dušek, 3. Jan Bezděk

Kategorie M60+

1. Bohumil Kreml

Kategorie Z39

1. Alena Srogoňová, 2. Nela Kristenová, 3. Klára Vaňková

Kategorie Z49

1. Štěpánka Dančová, 2. Václava Molcarová, 3. Jitka Siglová

Kategorie Z59

1. Iva Bezděková, 2. Dagmar Vysocká

Celkové pořadí  všech kategorií závodu zveřejníme nejpozději v pondělí 18. září. Celkové pořadí seriálu aktualizujeme v úterý 19. září.

Registrace na poslední díl seriálu Noční běhy Chebskem 2017 naleznete po kliknutí na tento odkaz

 

15.9.2017

Přečtěte si důležité informace před startem Noční běhy Chebskem – Františkovy Lázně

Jedinečný regionální seriál Noční běhy Chebskem 2017 míří do svého finále a běžci mají ještě dvojí možnost nasbírat cenné body do závěrečného vyhodnocení. Ta první možnost přichází již zítra, kdy ve Františkových Lázních proběhne 6. díl tohoto běžeckého seriálu. Pojďme si společně projít ty nejdůležitější informace před startem

Časový harmonogram 

 • 17:30-19:15 Registrace a prezentace závodníků
 • 18:30- Start dětského závodu 1 km
 • 19:30- Start hlavního závodu 5 km
 • Tombola a vyhlášení po doběhnutí posledního závodníka

Zázemí závodu

Zázemí závodu se bude nacházet před budovou Aquafora (souřadnice místa: 50.1170022N, 12.3575531E, bod na mapy.cz)

Registrace, startovné a startovní čísla

Registrace a prezentace budou otevřeny od 17:30. Nově příchozí běžci se registrují u stánku NOVÉ REGISTRACE za částku 150,- Kč. Běžci zaregistrování přes online registrace (POUZE UHRAZENÉ REGISTRACE!) se prezentují u stánku ONLINE REGISTRACE. Běžci kteří se zaregistrovali online a neuhradili startovné, platí též 150,- Kč. Startovné musí být na náš účet připsáno nejpozději do pátku 15. 9. Pokud částku pošlete a nebude včas připsána na našem účtu, budete muset uhradit startovné na místě a my vám v průběhu příštího týdne uhrazenou částku přes převod vrátíme.

Startovní čísla vám budou vydána při registraci a prezentaci. Na místě bude k dispozici 65 čísel pro nově příchozí. Čísla budou vydávána namátkově, nelze si vybírat konkrétní číslo.

Přijďte prosím k registracím včas!

Dětský závod

Start doplňkového dětského závodu je naplánován na 18:30. Děti se registrují v prostoru stánku ÚSCHOVNA (každý závodník do 15-ti let). Startovné je 50,- Kč, děti, které chtějí běžet i dospělou kategorii zaplatí  100,- Kč.

Občerstvení

V cíli pro vás bude připravena bohatá občerstvovací stanice s dostatkem tekutin i potravin nejrůznějšího druhu. V zázemí závodu bude otevřen i bufet pro veřejnost

Toalety

Toalety se nacházejí v budově Aquafora

Šatna a úschovna

V místě startu bude zřízena šatna. Po celou dobu závodu (17:30 do 20:30) si můžete své věci uschovat v hlídané úschovně. Pořadatel neručí za věci uschované v úschovně. Své věci si prosím vyzvedněte ihned po doběhnutí do zázemí startu a cíle, kde odevzdáte také své startovní číslo.

Trasa závodu

Parkování 

Parkoviště se nachází v blízkosti Aquafora

Tombola

Lístky do tomboly můžete vyplnit na stolku v zázemí závodu a vhodit je do připraveného osudí. Tombola se bude losovat po vyhlášení výsledků.

12.9.2017

Online registrace na 6. závod Aquaforum Františkovy Lázně ukončeny. Na místě bude k dispozici cca. 60 startovních čísel

V pondělí 11. září skončily výhodné online registrace na 6. díl seriálu Noční běhy Chebskem 2017, který se již tuto sobotu poběží od Aquafora ve Františkových Lázních. Malebné Františkovy Lázně zatím lákají kolem 90 běžců, na místě tak bude připraveno přibližně 60 volných startovních čísel. Registrace na místě budou otevřeny od 17:30 hodin.

 

8.9.2017

Do prodeje jdou výhodné poukazy na Noční běhy Chebskem 2018

Již od dnešního dne můžete objednávat výhodné poukazy na jedinečný regionální seriál Noční běhy Chebskem 2018. Výhodný poukaz na 7 závodů seriálů navíc obdržíte včetně krásného vaku s logem seriálu zdarma. Poukaz tak můžete darovat k narozeninám či k blížícím se Vánocům. 

Poukaz lze objednávat pod tímto odkazem. V prodeji je omezený počet poukazů (40 kusů) a poukazy lze zakoupit pouze v našem e-shopu. U objednávky zaškrtněte možnost dopravy Pošta pro poukazy.

Termíny závodů seriálu Noční běhy Chebskem 2018

 • 24/02/2018 Třebeň
 • 30/04/2018 Plesná
 • 26/05/2018 Luby
 • 9/06/2018 Aš
 • 11/08/2018 Dřenice
 • 15/09/2018 Františkovy Lázně
 • 20/10/2018 Cheb-finále

Více o seriálu na www.nocnibehychebskem.cz

Scroll to top