Archiv pro měsíc: Květen 2017

29.5.2017

Skvělá zpráva! Noční běhy Chebskem budou pokračovat i v roce 2018. Začnou v Třebeni.

Ač, je před námi teprve závod v Hazlově, který pošle letošní ročník jedinečného regionální seriálu do druhé poloviny, organizátoři z Rozběhnito.cz již řeší termínovku a místa závodů v sérii 2018. 

Jedinečný regionální seriál Noční běhy Chebskem 2017 vstoupí závodem v Hazlově (10. června) do své druhé poloviny a právě Hazlov se s tímto seriálem v příštích letech minimálně na dva roky rozloučí. Hazlov totiž pro příští rok předá pořadatelskou štafetu Aši. Organizátoři z Rozběhnito.cz  již dali dohromady termínovou listinu pro ročník 2018. Další změna místa se týká hned premiérového závodu v roce 2018. Místo v Chebu, kde se zahajovaly úvodní dva ročníky, odstartuje 3. ročník v Třebeni u Františkových Lázní. „Únorový termín byl loni i letos hodně studený a bylo nám dost líto běžců, kteří po doběhnutí mrzli až do vyhlášení. Proto jsme hledali teplou variantu. Nakonec jsme se rozhodli vyměnit úvodní závod v Chebu za Třebeň, která nám poskytne teplé zázemí v podobě sálu Kulturního domu“: uvedl k druhé změně hlavní organizátor Michal Ouřada.

Pořadatel Rozběhnito.cz se rozhodl termínovku příštího ročníku seriálu zveřejnit již dnes. Umožní tak běžcům si pohodlně naplánovat další sezonu a i organizátoři jiných běžeckých závodů v regionu budou mít jistě dost času najít volné termíny pro své závody. Dohromady se poběží stejně jako v letošním ročníku na sedmi místech bývalého chebského okresu. A na jakých místech a kdy se tedy příští rok seriál Noční běhy Chebskem 2018 poběží?

 • 24/02/2018 Třebeň
 • 24/03/2018 Aš
 • 30/04/2018 Plesná
 • 26/05/2018 Luby
 • 11/08/2018 Dřenice
 • 15/09/2018 Františkovy Lázně
 • 20/10/2018 Cheb-finále

Do prodeje půjdou na podzim také výhodné poukazy, které si běžec bude moct zakoupit pro sebe nebo půjde zakoupit ve speciální dárkové variantě.

Seriál Noční běhy Chebskem 2018

 

28.5.2017

Krásné gesto běžců! Běžci pro organizátory zinicializovali sbírku na poškozené stany z Plesné. Děkujeme

To, na co došlo těsně před startem závodu v Lubech, je pro nás naprosto neuvěřitelné. Věrní účastníci našich běžeckých akcí Vilém Řepa a Jan Bezděk s rodinami zinicializovali mezi běžci sbírku na škodu, kterou způsobily v zázemí závodu jiskry čarodějnické vatry při závodu v Plesné. Ke krásnému gestu se připojila většina účastníků. 

Kdo se zúčastnil druhého závodu v Plesné, jistě poznal zář čarodějnické vatry, která byla nedaleko zázemí. Jiskry z velkého ohně i přes bezpečnou vzdálenost bohužel nadělaly paseku právě v zázemí a poničily střechy tří stanů. Na stanech Rozběhnito.cz a hlavně na reklamních stanech hlavního partnera seriálu Travel Free shop tak vznikla dohromady škoda okolo 9 tis. korun.

Před startem včerejšího závodu v Lubech vyzvali výše zmínění běžci všechny účastníky, jestli by na tuto škodu přispěli. Moc nás potěšila reakce ostatních účastníků, kteří bez váhání v cíli naplnili kasičku částkou okolo 2 tis. korun. Bez ohledu na finance je pro nás toto gesto jedním z nejhezčích okamžiků v organizaci seriálu i běžeckých akcí vůbec. Opravdu všem moc děkujeme. Na uhrazení škody jsme byli připraveni ještě před nečekanou sbírkou, a tak jsme se rozhodli, že za vybranou částku necháme vyrobit děkovné placky s motivem Rozběhnito.cz, které budeme rozdávat na příštím závodu v Hazlově (10. června). Iniciátorům sbírky věnujeme běžecká trika s motivem Nočních běhů 2017.

 

Michal Ouřada, Rozběhnito.cz

 

27.5.2017

Náročný závod v Lubech vyhrál Kamil Kovář. Mezi ženami byla nejrychlejší Klára Vaňková.

(aktualizováno) V sobotu 27.května proběhl v Lubech třetí závod ze série Noční běhy Chebskem 2017. Ve městě, které je známé především díky výrobě strunných nástrojů, se na start postavilo 87 běžců. Nejnáročnější trasu z celého seriálu zvládl nejrychleji v čase 19:40,42 Kamil Kovář (M59). Svou vedoucí pozici v celkovém pořadí seriálu mezi ženami potvrdila po malé plesenské přestávce (v Plesné 4. místo v kategorii Z39) letos skvěle běhající Klára Vaňková, která si tak v generálce před svým domácím závodem (10. černa Hazlov) upevnila vedoucí pozici nejen ve své kategorii (Z39), ale také celkově mezi ženami.

Pořadí závodu – Luby – 27. 5. 2017

M celkově: 1. Kovář Kamil, 2. Bašus Lubomír, 3. Bechiňský Václav

M39: 1. Bašus Lubomír, 2. Bechiňský Václav, 3. Jurčik Jan

M49: 1. Hadrava Jiří, 2. Jurič Miroslav, 3. Lang Tomáš

M59: 1. Kovář Kamil, 2. Bezděk Jan, 3. Vrba Karel

Z celkově: 1. Vaňková Klára, 2. Srogoňová Alena, 3. Kristenová Nela

Z39: 1. Vaňková Klára, 2. Srogoňová Alena, 3. Kristenová Nela

Z49: 1. Dančová Štěpánka, 2. Molcarová Václava, 3. Farová Edita

Z59: 1. Preňková Monika

 

Celkové výsledky závodu Luby a celkové výsledky seriálu vám přineseme v pondělí 29. 5. 2017

 

Vaše Rozběhnito.cz

25.5.2017

Přečtěte si důležité informace před startem Noční běhy Chebskem – Luby

Další kolo jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem 2017 nás čeká v Lubech již tuto sobotu 27. května. Pojďme si společně shrnout poslední informace před startem

Časový harmonogram 

 • 19:00-20:50 Registrace a prezentace závodníků
 • 20:00- Start dětského závodu 1 km
 • 21:00- Start hlavního závodu 5 km
 • Tombola a vyhlášení po doběhnutí posledního závodníka

Zázemí závodu

Zázemí závodu se bude nacházet u tělocvičny Základní školy Luby (souřadnice místa: 50.2561711N, 12.4039039E, bod na mapy.cz)

Registrace, startovné a startovní čísla

Registrace a prezentace budou otevřeny od 19:00. Nově příchozí běžci se registrují u stánku NOVÉ REGISTRACE za částku 150,- Kč. Běžci zaregistrování přes online registrace (POUZE UHRAZENÉ REGISTRACE!) se prezentují u stánku ONLINE REGISTRACE. Běžci kteří se zaregistrovali online a neuhradili startovné, platí též 150,- Kč. Startovné musí být na náš účet připsáno nejpozději do pátku 26. 5. Pokud částku pošlete a nebude včas připsána na našem účtu, budete muset uhradit startovné na místě a my vám v průběhu příštího týdne uhrazenou částku přes převod vrátíme.

Startovní čísla vám budou vydána při registraci a prezentaci. Na místě bude k dispozici cca. 90-100 čísel pro nově příchozí. Čísla budou vydávána namátkově, nelze si vybírat konkrétní číslo.

Přijďte prosím k registrací včas!

Dětský závod

Start doplňkového dětského závodu je naplánován na 20:00. Děti se registrují v prostoru stánku ÚSCHOVNA (každý závodník do 15-ti let). Startovné je 50,- Kč, děti, které chtějí běžet i dospělou kategorii zaplatí  100,- Kč.

Občerstvení

V cíli pro vás bude připravena bohatá občerstvovací stanice s dostatkem tekutin i potravin nejrůznějšího druhu.

Toalety

Toalety se nacházejí přímo v zázemí závodu

Šatna a úschovna

V místě startu bude zřízena šatna. Po celou dobu závodu (19:00 do 22:00) si můžete své věci uschovat v hlídané úschovně. Pořadatel neručí za věci uschované v úschovně. Své věci si prosím vyzvedněte ihned po doběhnutí do zázemí startu a cíle.

Trasa závodu

Trasu závodu jsme vám konkrétně popsali v předchozím článku (zde)

Parkování 

V okolí zázemí startu je hned několik možností k parkování vozidel. Prosíme, abyste nezajížděli se svým vozidlem až do zázemí. Mapu možných míst k zaparkování vašeho vozidla naleznete (zde)

Tombola

Lístky do tomboly můžete vyplnit v prostoru výstavy fotek a vhodit do připraveného osudí. Tombola se bude losovat po vyhlášení výsledků. A co můžete vyhrát?

1. cena – Vak Rozběhnito.cz + vstupenka do Aquafora na 2 hodiny zdarma
2. cena – volné startovné Valdštejnova desítka 2017 (dle vlastního výběru 5 nebo 10 km)
3. cena – dárková taška Aquaforum
4. cena – dárková taška Travel Free shop
5. cena – volná vstupenka do Aquafora na 2 hodiny zdarma
6. cena – poukaz na volné startovné Noční běhy Chebskem 2017 – Hazlov
7. cena – poukaz na volné startovné Noční běhy Chebskem 2017 – Hazlov

25.5.2017

Oficiální fotograf seriálu Tomáš Gruber: „Když se mé fotky lidem líbí, je to ten největší úspěch“

Běžecké akce, to je kromě výkonů a účasti stovek běžců také tvrdá práce organizačního týmu. Proto jsme se rozhodli, že vám postupně představíme celý tým, který stojí za organizací jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem 2017. Prvního jsme si k rozhovoru pozvali oficiálního fotografa seriálu Tomáše Grubera, který nám se svým týmem již rok zachycuje skvělé momentky.

Tome, účastníci našich akcí již rok můžou sledovat a sdílet tvé skvělé fotografie. Jsou reportážní fotografie tvoji dominantou nebo fotíš cokoliv?

Fotím cokoliv. Portréty, svatby atd., ale reportážní fotografie se mojí dominantou postupně stává a hlavně mě začíná bavit čím dál tím víc. Asi nejspíš hlavně díky focením na vašich akcích

Jak jsi se tedy vůbec dostal k focení akcí pořádaných od Rozběhnito.cz?

No…zahlédl jsem na facebooku sérii fotek z jednoho nočního běhu a řekl jsem si, že ty fotky jsou nic moc, že bych to nafotil líp, tak jsem vás oslovil a nabídl se vám jako fotograf na vaše akce, které mi připadly velmi zajímavé a řekl jsem si, že by bylo zajímavé být toho součástí. Do té doby jsem o Rozběhnito.cz neslyšel. Nicméně Michal Ouřada tenkrát souhlasil. První sérii fotek jsem vloni fotil pro vás v Házlově (pozn. redakce: odkaz na galerii z facebooku) a tím to všechno začalo. Byla to tenkrát pro mě výzva, protože fotit ve tmě je hodně náročné na techniku ale i zkušenosti. Ale nějak jsem to dal a Michalovi i lidem se to líbilo.

Fotografování je tvůj koníček nebo plnohodnotná práce?

Je to můj koníček, velký koníček (zatím 😀)

A teď konečně běžecká otázka. Běháš nebo se rád hýbeš při nějakém sportu?

Když jsem byl na škole, tak jsem hrozně rád běhal patnáctistovky a delší tratě. Teď už se jen raději hýbu na různých akcích s foťákama. Ale jinak hrozně rád si vyrazím s rodinou na kole. Ne že by to bylo nějak často 😁

Je něco, co bys rád vzkázal běžcům, kteří se zúčastňují našeho seriálu Noční běhy Chebskem 2017? Třeba aby se víc smáli nebo si více svítili😀

Můžou obojí 🙂 když svítí, tak mi lépe ostří objektiv, ale jinak jim všem hrozně moc fandím. Pokaždé když jedu z vašich závodů, tak si říkám, že bych si to taky někdy zaběhl… Ale pak mi něco v hlavě řekne „Ty blázne, vždyť bys měl dost i po dětské trati!!! “ Nó a tak mě to zase přejde 😀

Facebooková stránka Tomáše Grubera

S Tomášem se sice v Lubech nepotkáte, neboť  z osobních důvodů ho na tomto závodu nahradí jeho kolega. Na skvělé fotky se tak můžete těšit i tak. Již tuto sobotu 27. května, 3. závod jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem 2017 v Lubech (propozice závodu).

V příštím rozhovoru se vám představí jeden z hlavních organizátorů Pavel Sýkora.

Vaše Rozběhnito.cz!

 

 

 

 

24.5.2017

Představujeme vám místo třetího závodu: Luby

Jedinečný regionální seriál Noční běhy Chebskem 2017 pokračuje již tuto v sobotu ve světoznámém městě strunných nástrojů v Lubech. Pojďme si představit místo, kde běžci po třetí budou sbírat své body do celkového hodnocení seriálu.

Město Luby s více jak 2 tisíci obyvateli, které je od počátku 17. století známé především díky výrobě strunných nástrojů, je v pořadí třetím dějištěm jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem 2017.

Zázemí startu i cíle se bude nacházet u tělocvičny Základní školy v Lubech, která se nachází na samotném kraji města. Registrace, které začínají v 19 hodin odstartuje živý koncert místní rockové kapely J-Ellite. Od krásné budovy této školy odstartuje hlavní závod na 5 km v 21 hodin a hned úvod trati bude náročnější díky stoupání. Po cestě mezi keři a stromky se běžci dostanou na silnici spojující Luby s Kraslicemi. Na této silnici čeká na běžce zhruba půlkilometrový úsek a za vesničkou Zálubí se opět vrátí na polní cestu, která běžce doprovodí do míst, odkud je za dne krásný výhled na Chebskou pánev. Ten kdo se na toto místo dostane později, kdy už slunce bude za horizontem, si snad alespoň užije pohled na několik set světýlek vycházející z obcí a měst nacházejících se v této pánvi.

V Lubech půjde o závod na jedné z nejnáročnější trati z celého seriálu Noční běhy Chebskem vůbec. Důkazem toho bude i druhé náročnější stoupání zhruba v polovině trati. Pak ale na běžce čeká pohodlná cesta dolů do prostoru cíle, jehož čára bude přímo na atletickém oválu místního školního hřiště.

Výhodná online registrace již sice není možná, na místě však bude k dispozici ještě kolem 90 volných startovních čísel. Těšíme se tedy na vás již tuto sobotu 27. května v Lubech!

Vaše Rozběhnito.cz

 

 

17.5.2017

Senzační novinka!: Nové triko Noční běhy Chebskem 2017

SENZAČNÍ NOVINKA!: NOVÉ TRIKO NOČNÍ BĚHY CHEBSKEM 2017

Připravili jsme si pro vás nové trika Noční běhy Chebskem 2017 v dámské i pánské variantě. Trika můžete objednávat v našem e-shopu Svět běžců.

Trika můžete objednávat zde!

17.5.2017

Město strunných nástrojů ožije nočním během! Rozběhněte to s námi v Lubech!

Noční Luby budou poslední květnovou sobotu patřit běžcům s čelovkami. V město s dlouhou historií výroby strunných nástrojů proběhně třetí závod jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem 2017. Přijeď si i Ty do Lubů užít jedinečnou atmosféru tohoto běžeckého seriálu!
Pokud jste se ještě neregistrovali, neváhejte využít online registrace zde na oficiálních stránkách seriálu www.nocnibehychebskem.cz . Online registrovat se můžete až do pondělí 22. května. Na místě bude možnost registrace za 150 korun.

A neváhejte sebou do Lubů vzít celou rodinu. V programu bude i dětský závod na 1 kilometr nově v kategoriích 0-6 let, 7-9 let, 10-12 let, 13-15 let. Přímo v zázemí startu u Základní školy Luby proběhne koncert kapely J-Ellite, který zahájí registrace

Propozice závodu:

 • Datum: 27. května 2017
 • Místo: Základní škola Luby
 • Délka hlavní trati:  5 km
 • Kategorie seriálu: MC, M39, M49, M59, M69+, ZC, Z39, Z49, Z59, Z69+
 • Start hlavního závodu: 21:00
 • Délka doplňkové dětské trati: 1 km
 • Kategorie doplňkové dětské trati:  0-6 let, 7-9 let, 10-12 let, 13-15 let
 • Start doplňkového dětského závodu: 20:00
 • Registrace a výdej startovních čísel: 19:00 – 20:45
 • Kapacita hlavní závodu150 účastníků

 

4.5.2017

3. závod seriálu Noční běhy Chebskem 2017 v Lubech zahájí skupina J-Ellite!

Lubská rocková kapela J-Ellite ve složení Lubošek Odlas, Zuzana Šuranská, Luboš Odlas, Petr Hnilica, Jirka Černovský zahájí svým koncertem (od 19:00) 3. závod jedinečného seriálu Noční běhy Chebskem 2017.

Noční běhy Chebskem 2017 budou 27. května pokračovat dalším závodem, který se uskuteční v Lubech a tento závod začne hudebně! Registrace nám v 19 hodin zahájí místní rocková kapela J-Ellite, která závodníkům zhruba hodinovým koncertem zpříjemní čekání na start dětského i hlavního závodu.

Registrace na závod v Lubech i v Hazlově (10. června) jsou již v plném proudu a naleznete je zde. Informace o trase vám přineseme příští týden.

Vaše Rozběhnito.cz!

Úvodní foto: oficiální facebook kapely J-Ellite

3.5.2017

Vítěz druhého závodu Michal Oplt: „Věděl jsem, že Láďa běžel v prvním závodě velmi dobře, a že to bude asi největší soupeř.“

Michal Oplt jedinečný regionální seriál Noční běhy Chebskem běžel vůbec poprvé a hned si na konto připsal vítězství. Dnes nám celkový vítěz závodu a své kategorie M39 poskytl krátký rozhovor.

1) Michale, v druhém dílu jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem 2017 jste skvělým výkonem zvítězil nejen ve své kategorii, ale ovládl jste celý závod. Jak svůj výkon hodnotíte?

Svůj výkon hodnotím jednoznačně pozitivně. Vítězství to bylo vydřené, takže v cíli jsem byl hodně spokojený.

2) Několik desítek metrů před cílem jste sváděl souboj prozatím s vedoucím mužem seriálu Láďou Šinkou. Věděl jste, že na něj budete mít v cíli navrch nebo jste prostě běžel a tušil tvrdý souboj o prvenství?

Věděl jsem, že Láďa běžel v prvním závodě velmi dobře, a že to bude asi největší soupeř. Po seběhnutí do lesa jsme byli ještě tři. Občas jsem se snažil natáhnout krok, ale Láďa se stále držel. V posledním stoupání to byl naopak on, kdo se snažil nastoupit, ale já se udržel. V závěrečných několika stech metrech jsem zaútočil a během chvíle jsem měl až nečekaný náskok a vítězství v kapse.

3) Byl pro vás závod v Plesné pouze zpestřením běžecké sezony nebo hodláte o body v seriálu bojovat dále?

Určitě se já i zbytek týmu New Roll Runners rádi ukážeme i na dalších závodech seriálu.

4) Jak se vám líbila trať?

Na můj vkus byla sice trošku kratší, ale jinak se mi líbila a hlavně byla dobře značená.

5) Jak hodnotíte atmosféru seriálu Noční běhy Chebskem 2017?

Byl jsem zatím pouze na jednom závodě, ale přišlo hodně lidí a atmosféra byla výborná. Počítám, že to tak bude i v dalších závodech.

6) Prozraďte nám, co bude vrcholem vaši letošní běžecké sezony?

Cíl co se týče jednoho závodu nemám. Běhám zatím krátce a chci se hlavně nadále zlepšovat a občas si doběhnout pro nějakou tu medaili, jako tomu bylo v Plesné.

Chcete i vy zažít jedinečnou atmosféru seriálu Noční běhy Chebskem? Neváhejte se registrovat, příští závod běžíme již 27. května v Lubech. Seriálu potom pokračuje 10. června v Hazlově. Registrace naleznete zde

Scroll to top