Archiv pro měsíc: Březen 2017

28.3.2017

Dětské závody v seriálu budou zajímavější. Nově se poběží ve čtyřech kategoriích

Doplňkový dětský závod je oblíbenou částí programu každého závodního dne jedinečného běžeckého seriálu Noční běhy Chebskem 2017. Velmi nás těší, že spousta závodníků bere závody tohoto seriálu za rodinnou záležitost a proto jsme se rozhodli mírně upravit kategorie dětského závodu .

Nově od závodu v Plesné (informace o závodu) se bude místo 3 kategorií, soutěžit ve čtyřech. Dosud se doplňkový dětský závod běhal na rozdělení do kategorií 0-6 let, 7-12 let a 13-15 let. Po několika námětech z vaší strany jsme dospěli k závěru, že především v kategorii 7-12 let dochází k velkým rozdílům mezi dětmi, a tak jsme se rozhodli kategorie upravit na toto složení 0-6 let, 7-9 let, 10-12 let a 13-15 let. Na dětský závod se lze registrovat vždy pouze na místě.

10.3.2017

Běžci pomohou i v Plesné, vybraná částka poputuje do Dětského domova v Plesné

I při druhém závodu jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem 2017 budeme pokračovat v dobročinnosti. 10% z vybraného startovného poputuje na podporu Dětského domova v Plesné.

Při plánování letošního ročníku seriálu Noční běhy Chebskem si Rozběhnito.cz dalo předsevzetí, že na každém závodu podpoří některou neziskovou organizaci, mládežnický spolek nebo konkrétní osobu s handicapem. Při úvodním závodu v Chebu jsme věnovali 1350 korun ze startovného na podporu činnosti mladých hasičů z JSDH Háje-Cheb /více zde/. Další závod běžíme v Plesné a i zde věnujeme určitou finanční část ze startovného. V Plesné jsme se rozhodli podpořit Dětský domov Plesná. „Běžíme v Plesné, a tak je skvělé, že můžeme podpořit místní věc. Dětem částka určitě pomůže a my jsme rádi, že můžeme alespoň tímto způsobem Plesné poděkovat za možnost uspořádat Noční běhy v jejich městečku“. dodává k rozhodnutí o podpoře Dětského domova v Plesné zástupce Rozběhnito.cz Michal Ouřada.

Rozběhnito.cz navíc umožní dětem z Dětského domova v Plesné běžet dětský závod bez registračního poplatku. Pokud se chcete druhého závodu seriálu Noční běhy Chebskem zúčastnit i vy, neváhejte se registrovat (registrace zde)

6.3.2017

Nejlepší žena úvodního závodu seriálu Klára Vaňková: „Tento neobvyklý závod mě velmi nadchnul a jistě by byla veliká škoda ho vynechat.“

Klára Vaňková z Hazlova, nejlepší žena úvodního závodu seriálu Noční běhy Chebskem 2017, který se běžel 25. února v Chebu, nám odpověděla na několik otázek.

Kláro, v sobotu 25. srpna jste ovládla svou i celkovou ženskou kategorii úvodního závodu seriálu Noční běhy Chebskem, jak hodnotíte svůj výkon?

Po období lenošení jsem takový výsledek opravdu nečekala a zhodnotila bych ho asi takto: Jelikož vždy vybíhám s pocitem, že nemám natrénováno tak, jak bych chtěla, a že tudíž není možné, abych se umístila na nějaké dobré pozici, tak mě každý výsledek mile potěší. A když je to první místo z hojné účasti skvělých běžkyň, tak ta radost stojí za celé to bolavé tělo, v kterém se následujícího dne probudím.

Byl úvodní závod seriálu pro vás pouze zpestření přípravy před blížící se sezonou nebo se hodláte zúčastnit více kol seriálu?

Zatím mám v plánu zúčastnit se celého běžeckého seriálu, už teď se těším na další. Tento neobvyklý závod mě velmi nadchnul a jistě by byla veliká škoda ho vynechat.

Byla pro vás chebská trať optimální?

Musím se přiznat, že osobně mám radši delší tratě se pestřejším terénem, nicméně není na škodu zaběhnout si občas trať, která není zrovna podle vašeho gusta, ba naopak – posune to člověka dál a má o to lepší pocit z dosaženého úspěchu.

Jak hodnotíte atmosféru úvodního závodu seriálu Noční běhy Chebskem?
Jak jsem už zmínila dříve, myšlenka tohoto nápaditého závodu mě zaujala, atmosféra byla nepopsatelně výjimečná. Tento fakt neplatí pouze pro Noční běhy, musím vyslovit chválu ohledně organizace všech závodů pořádané týmem Rozběhnito, tratě jsou přehledné, malé odměny v cíli vždy potěší a hlavně – běžci s úsměvem na tváři vytváří právě tu nenahraditelnou přátelskou atmosféru. Takže za mě 1* 🙂

Prozradíte nám jaké jsou vaše letošní plány? Na jaké jiné závody se chystáte?

Protože jsem opravdu jen nadšenec a tento sport dělám hlavně pro radost, i letos se zúčastním pouze menších závodů v našem regionu, jako např.: Valdštejnovy desítky, Horského půlmaratonu v Aši či tradičního Běhu podél Halštrova, kterým obvykle ukončuji běžeckou sezónu. Nechystám se zatím na žádné větší závody, nicméně do budoucna bych rozhodně chtěla zkusit populární Mattoni 1/2Maraton a lákají mě extrémní závody typu Spartan Race či Predator Race.
Jedinečný regionální seriál Noční běhy Chebskem 2017 pokračuje 30. dubna v Plesné. Využijte výhodné online registrace (zde)
3.3.2017

Nejrychlejší muž úvodního závodu Ladislav Šinka:“Zda poběžím nebo nepoběžím jsem se rozhodoval až na poslední chvíli“.

Ladislav Šinka, nadějný běžec z Chebu který ovládl úvodní závod jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem, nám odpověděl na několik otázek.

 Láďo, v sobotu 25. srpna jsi ovládl ve své kategorii i celkově úvodní závod seriálu Noční běhy Chebskem, jak hodnotíš svůj výkon, který byl nejlepší ze všech 139 běžců?

Myslím, že závod se mi celkem vydařil. Vždy ale záleží, jaká se sejde konkurence, od toho se pak vše odvíjí. Chtěl jsem běžet na určitý čas a to se mi podařilo, dokonce jsem byl i rychlejší. Výhra v závodě pak pro mě byla takovou „třešničkou na dortu“, která vždycky potěší.

Byl úvodní závod seriálu pro tebe pouze zpestření přípravy před blížící se sezonou nebo se hodláš zúčastnit více kol seriálu?

Zda poběžím nebo nepoběžím jsem se rozhodoval až na poslední chvíli. Díky tomu, že se to běželo v Chebu, tak jsem to vzal jako zkoušku rychlosti před začátkem běžecké sezóny a ta se vydařila. Možná se ale zúčastním i nějakého dalšího běhu v rámci tohoto seriálu.

Byla pro tebe chebská trať optimální?

Trať byla víceméně ideální. Běželo se po rovince s jedním menším kopcem, takže se dalo běžet i rychle. Navíc celá trať byla osvětlena, což bylo za tmy výhodou.

Jak hodnotíš atmosféru úvodního závodu seriálu Noční běhy Chebskem?

Díky tomu, že běželo hodně běžců, sešlo se i dost lidí, kteří fandili a povzbuzovali. To dělá vždy super atmosféru. Mně osobně a určitě i dalším běžcům to pak pomáhá k ještě lepším výkonům.

Prozraď nám jaké jsou tvé letošní plány? Na jaké jiné závody se chystáš?

Za pár týdnů mě čeká půlmaraton v Linzi. To bude taková zkouška na úvod sezóny, ale chtěl bych tam zaběhnout kvalitní čas a zlepšit si osobák. Další týden pak jedeme i s druhým „fofrem“ na půlmaraton do Pardubic, který je ideální na osobák, takže tam budu chtít čas ještě vylepšit. Dále mě čeká půlmaraton ve Varech. Určitě bych chtěl na jaře zaběhnout i nějakou desítku a samozřejmě se zúčastním závodů poblíž, kterých je tu dost. To bude spíš tak na zpestření.
Chtěl bych poděkovat za rozhovor a přeji ostatním běžcům bohatou běžeckou sezónu a ať se daří! 🙂

Další závod seriálu běžíme 30. dubna v Plesné! 
Výhodnou online registraci naleznete zde
1.3.2017

Zaplatili jste startovné a neběželi jste? Vrátíme vám ho nebo si ho můžete použít na další závod.

Jak jsme slibovali, v jedinečném regionální běžeckém seriálu Noční běhy Chebskem máte nárok na vrácení, či převod uhrazeného startovného za případu, že jste se závodu nezúčastnili. Vyplňte tento jednoduchý formulář a my vaši záležitost během následujících 14 dnů vyřešíme. Vratné se nevztahuje na poukazy

 

Scroll to top