Archiv pro měsíc: Únor 2017

28.2.2017

Noční běhy Chebskem pomáhají! V Chebu se na podporu mladých hasičů z Hájů vybralo 1350 korun.

Rozběhnito.cz se rozhodlo, že na každém závodu podpoří některou z místních neziskových organizací, osobu s kritickou životní situací nebo oddíl sportující mládeže. Z každého uhrazeného startovného, tak na podporu určité věci poputuje 10 korun (vyjma výherních poukazů). 

Na úvodním závodu v Chebu jsme se rozhodli podpořit kroužek mladých hasičů Jednotky dobrovolných hasičů Cheb-Háje. „Hájenští hasiči nám velmi pomohli při organizaci loňské Valdštejnovy desítky, a tak jsme jim chtěli touto cestou poděkovat. Ale nejen za toto, denně jsou dobrovolně připraveni pomáhat při záchranně života lidí, či majetku a to je neocenitelná věc. Navíc vedou k základům umění pomoci a k hasičskému sportu i malé děti“. vysvětluje důvod finančního daru hasičům organizátor z Rozběhnito.cz Michal Ouřada.

Předání symbolického šeku proběhlo i hned po skončení prvního závodu v chebském Kulturním centru svoboda Cheb, kde JSDH Cheb-Háje pořádala hasičský bál. Z rukou organizátorů Michala Ouřady, Pavla Sýkory a Jirky Macka přebral vedoucí mládeže JSDH pan Pavel Pagáč částku ve výši 1 350 korun. „Celá jednotka velmi děkuje všem běžcům, kteří se zúčastnili prvního závodu Nočních běhů a přispěli nám dohromady touto částkou. Částku použijeme na nákup vybavení pro kroužek mladých hasičů“, podotkl k darované částce Pavel Pagáč.

Další kolo jedinečného seriálu Noční běhy Chebskem se koná 30. dubna v  Plesné. O tom koho další částkou podpoříme, zveřejním v průběhu března. Pokud víte o někom, komu by naše pomoc pomohla, neváhejte nám napsat na email@rozbehnito.cz.

26.2.2017

Úvodní závod s rekordní účastí ovládl Ladislav Šinka z Chebu. Mezi ženami byla nejlepší Klára Vaňková z Hazlova

Úvodního dílu seriálu Noční běhy Chebskem 2017 se zúčastnil rekordní počet běžců. Do Chebu dorazilo 139 běžců z nejrůznějších míst západu Čech. 

O uplynulé sobotě se všichni běžci nejen z Chebska dočkali. V Chebu byl prvním závodem zahájen jedinečný regionální seriál Noční běhy Chebskem 2017. Na pětikilometrovou trať se postavil rekordní počet běžců, celkem na startovní listině bylo 139 jmen! Do Chebu bohužel nakonec nedorazil vítěz loňského seriálu Albert Blažek, a tak všichni byli v očekávání, kdo do seriálu vstoupí s nejlepším časem. Nakonec to byl s časem 18:23 chebský fofr Ladislav Šinka (M39). Se ztrátou 90 vteřin za ním doběhl Kamil Kovář (vítěz kategorie M49). Na třetím místě skončil Lubomír Mašus.

Mezi ženami pětikilometrovou trať  ovládla Klára Vaňková (Z39) z Hazlova, která závod zaběhla v čase 22:23. Druhá doběhla domácí Štěpánka Dančová (vítězka kategorie M49), která na Kláru Vaňkovu ztratila 26 vteřin. Třetí nejlepší ženou v úvodním závodu byla Nela Kristenová z Karlových Varů (Z39) s čase 23:32.

Výsledky všech kategorií naleznete v pravém sidebaru. Celkové výsledky zveřejníme v pondělí 27. února.

Registrace na závod v Plesné spuštěny

Dnes byla spuštěna online registrace na druhý díl seriálu, který se poběží v neděli 30. dubna v Plesné ( informace o závodu | registrace )

Rozběhnito.cz

 

22.2.2017

Úvodní závod seriálu je tu! Přečtěte si důležité informace před startem!

Dočkali jsme se! V sobotu v Chebu zahájíme další ročník jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem 2017. Na všechny účastníky čeká v Chebu 5 km trať . Pojďme si říct poslední důležité informace před startem.

Časový harmonogram 

  • 16:30-18:00 Registrace a prezentace závodníků
  • 17:30- Start dětského závodu 1 km
  • 18:30- Start hlavního závodu 5 km
  • Tombola a vyhlášení po doběhnutí posledního závodníka

Zázemí závodu

Zázemí závodu se bude nacházet na pravém břehu řeky Ohře v areálu Krajinka (u kavárny Krajinka). (souřadnice místa: 50.0797292N, 12.3646456E, bod na mapy.cz)

Registrace, startovné a startovní čísla

Registrace a prezentace budou otevřeny od 16:30. Nově příchozí běžci se registrují u stánku NOVÉ REGISTRACE za částku 150,- Kč. Běžci zaregistrování přes online registrace se prezentují u stánku ONLINE REGISTRACE. Běžci kteří se zaregistrovali online a neuhradili startovné, platí též 150,- Kč. Startovné musí být na náš účet připsáno nejpozději do pátku 24. 2. Pokud částku pošlete a nebude včas připsána na našem účtu, budete muset uhradit startovné na místě a my vám v průběhu příštího týdne uhrazenou částku přes převod vrátíme. Na neuhrazené online registrace vás budeme případně ještě upozorňovat na váš email.

Startovní čísla vám budou vydána při registraci a prezentaci. Na místě bude k dispozici cca. 40-50 čísel pro nově příchozí. Čísla budou vydávána namátkově, nelze si vybírat konkrétní číslo.

Přijďte prosím k registrací včas!

Dětský závod

Start doplňkového dětského závodu je naplánován na 17:30. Děti se registrují v prostoru stánku ÚSCHOVNA. Startovné je 50,- Kč, děti, které chtějí běžet i dospělou kategorii zaplatí  100,- Kč.

Občerstvení

V místě startu se nachází zděná kavárna, kde si můžete dát cokoliv z jejich nabídky. Prosíme všechny aby kavárnu nevyužívali jako úschovnu.

V cíli pro vás bude připravena bohatá občerstvovací stanice s dostatkem tekutin i potravin nejrůznějšího druhu.

Toalety

Zděné toalety se nacházejí v místě zázemí, je u nich ale potřeba uhradit poplatek. Další toalety jsou součástí blízké kavárny zdarma (pouze pro zákazníky!)

Šatna a úschovna

V místě startu bude zřízena šatna, převléct se můžete i v blízké kavárně. Po celou dobu závodu (d 16:30 do 19:15 si můžete své věci uschovat v hlídané úschovně. Pořadatel neručí za věci uschované v úschovně. Své věci si prosím vyzvedněte ihned po doběhnutí do zázemí startu a cíle.

Trasa závodu

Trasu závodu jsme vám konkrétně rozepsali v předchozím článku (zde)

Parkování 

V okolí zázemí startu je hned několik možností k parkování vozidel. Prosíme, abyste nezajížděli se svým vozidlem až do zázemí, kam je zákaz vjezdu a hrozila by vám bez povolení pokuta! Mapu možných míst k zaparkování vašeho vozidla, naleznete (zde)

Tombola

Lístky do tomboly můžete vyplnit v prostoru registrace a prezentace a vhodit do připraveného osudí. Tombola se bude losovat po vyhlášení výsledků. A co můžete vyhrát?

1. cena – Batoh z nové kolekce <3 Běh Rozběhnito
2. cena – Dárek od partnera (Aquaforum)
3. cena – Volné startovné 10 km – Valdštejnova desítka 2017 (27. srpna)
4. cena – Dárek od partnera (TravelFree shop-Svatý Kříž)
5. cena – Volné startovné Plesenský půlmaraton (23. září)

 

 

22.2.2017

Nemůžete se z jakéhokoliv důvodu zúčastnit závodu? Vaše startovné vám vrátíme nebo ho můžete převést na další závod

Sami jsme běžci a sami sledujeme vývoj na ostatních běžeckých akcích. Jsme lidi a občas se nám stane, že onemocníme nebo nám do termínu závodu skočí něco nevyhnutelného, co nám zaviní neúčast na závodu. Proto jsme se rozhodli, že v seriálu Nočních běhů Chebskem, budete mít možnost požádat o navrácení startovného nebo převedení úhrady na některý z následujících dílů seriálu. V pondělí po úvodním závodu v Chebu (27. 2) na oficiálních stránkách zveřejníme formulář, jehož pomocí budete moct požádat o vrácení startovného. 

Sledujte oficiální web seriálu! Již dnes vám přineseme důležité informace před startem!

20.2.2017

Online registrace na Cheb ukončeny! Registrovat se můžete ještě na místě, navyšujeme kapacitu závodu

Právě teď jsme ukončili výhodné online registrace na úvodní závod jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem. I s prodanými poukazy by mělo být zaregistrováno 119 běžců! Moc děkujeme za obrovský zájem o první díl seriálu. Z důvodu velkého zájmu navyšujeme kapacitu závodu na 170 běžců! Při registraci na místě tak bude k dispozici 51 volných čísel!

Prosíme všechny, kteří se zaregistrovali online a neuhradili startovné, aby tak učinili do 23. 2. 2017. Pokud v pátek 24. 2. nebude potvrzena registrace platbou, bude účastník muset u registrace zaplatit čásku, jakoby se registroval na místě, tedy 150,- Kč. Registrace a prezentace budou v místě startu závodu otevřeny od 16:30.

17.2.2017

Představujeme vám místo prvního závodu: Cheb

Již jen týden zbývá do startu prvního závodu letošního jedinečného seriálu Noční běhy Chebskem 2017. Druhý ročník odstartuje na stejném místě jako loni, tedy v historickém městě Cheb. Do tohoto města se vyplatí přijet určitě dříve, než začnou registrace a prezentace na závod. Vždyť  se jedná o město, jehož první historická zmínka sahá až do roku 1061 a k důkazům toho, že se opravdu jedná o historické město, to nebudete mít od zázemí závodu daleko.

Ale i při závodě budete moct vidět různé zajímavé místa, tohoto města. Z místa registrací je nádherný pohled na historické opevnění, ze kterého se tyčí i tzv. Černá věž chebského hradu. Další část hradu uvidíte na trase hned těsně po startu. Zhruba po 500 metrech se vám naskytne krásný pohled na Mlýnskou věž i Hradní palác. Jen co překonáte městskou policií zabezpečenou křižovatku, budete si moct užít pohledu na nejstarší a také největší kostel v Chebu. Je jím Chrám svatého Mikuláše a Alžběty. Následující potemnělou část trasy zpestří pravé nábřeží řeky Ohře, tu všichni běžci překonají po lávce, která je podepřena pilíři Ottova jezu. Zde doporučujeme běžcům milující při běhu hudbu, na chvíli sundat sluchátka. Zpěv splavu je zde vyjímečný a zejména po aktuální oblevě, kdy jím protéká opravdu hodně vody. A ještě něco vás možná zaujme. Občas v těchto místech jde cítit vůně pekárny, která sídlí kousek od zmíněného jezu. Historické kulisy na druhém břehu vystřídá panelové sídliště Zlatý Vrch a několik desítek metrů dlouhá trasa kolem garáží. Až uvidíte prosklenou stavbu, mimochodem zahlédnete ji u další zabezpečené křížovatky, budete se nacházet u nejmodernějšího kulturního centra v Karlovarském kraji u Kulturního centra Svoboda. Trasu po levém břehu tedy proti proudu řeky Ohře budete mít trochu stíženou. Neznamená to ale, že byste se proti tomu proudu brodili, ale čekají vás dvě mírná stoupání. To první před vběhnutím do moderního víceúčelového areálu ve světě obdivovanou atletickou „zlatou dráhou“ a druhé těsně před dalším zajímavým úsekem a to přeběhnutím hráze přehrady Skalka. A po překonání tohoto vodního díla vás čeká přibližně kilometr rovinky do cíle.

V Chebu si tak zaběhnete unikátní trasu s velmi zajímavými místy. Jedná se také o jedinou trasu našeho seriálu, kde převažuje městské prostředí. V Plesné už vás vezmeme do přírody, ale o tom zase příště. Těšíme se na vás 25. února v Chebu! Organizační informace ohledně parkování, registrací apod., vám přineseme v polovině nadcházejícího týdne.

Trénujte a nezapomeňte si dobít baterky do čelovek!

Vaše Rozběhnito.cz!

Scroll to top