Archiv pro měsíc: Prosinec 2016

7.12.2016

Nový ročník seriálu Noční běhy Chebskem odstartuje 25. února

Rozběhnito.cz již chystá nový ročník jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem. Druhý ročník přinese kromě přidaného závodu i několik příjemných novinek.

Do nové sezóny s jednodušším názvem seriálu

Po úspěšném premiérovém ročníku pro vás připravujeme seriál čelovkových běhů i v roce 2017. Velkou novinkou v nové sezoně je zkrácený název seriálu Noční běhy Chebskem a nový web pod adresou www.nocnibehychebskem.cz.

V seriálu přibude jeden závod

Letos jsme zvolili opět stejný seznam míst na Chebsku, kde jsem to rozběhli už v loňské sezoně. Přesto jsme nakonec přidali na seznam jedno nové místo a tím je město proslavené výrobou strunných hudebních nástrojů, tedy Luby.

Začínáme již 25. února v Chebu

První závod seriálu se uskuteční již v sobotu 25. února 2017 v Chebu (podrobnosti). Seriál bude pokračovat v Plesné a to v neděli 30. dubna. Třetí závod se poběží 27. května v Lubech. Čtvrtý čelovkový běh proběhne 10. června v Hazlově. Na Dřenici si noční běh užijeme 12. srpna. 16. září zavítáme do malebného lázeňského městečka Františkovy Lázně a velké finále vypukne 22. října v Chebu.

Online startovné stejné, na místě podražíme

Z organizačních důvodů jsme nuceni zdražit startovné na místě v den závodu, které bude ve výši 150 korun. Výhodnou příležitostí je online registrace, která bude možná na každé kolo našeho seriálu. Výše startovného pro online registrované je 100 korun.  Startovné je ovšem potřeba zaplatit předem pomocí převodu na účet. Startovné na dětský závod bude ve výši 50 korun.

Online registrace na první závod jsou již spuštěny zde

Vyhlášení všech kategorií na každém závodu

V uplynulé sezoně jsme vyhlašovali pouze celkové kategorií mužů a žen. Příjemnou novinkou v novém ročníku pro všechny běžce bude vyhlášení všech kategorií na každém závodu.

Těšíme se na vás v novém roce, sledujte www.rozbehnito.cz nebo www.nocnibehychebskem.cz

 

 

5.12.2016

Albert Blažek: ” Určitě je dobrý nápad pořádat noční běhy na Chebsku”

Albert Blažek. Pokud se zajímáte o náš běžecký regionální seriál Run night Egerland – Noční běhy Chebskem, určitě jste toto jméno již zaregistrovali. Albert zatím suverénně vyhrál všechna kola a v celkovém pořadí vede. Albertovi jsme tak položili několik otázek.

Alberte, v úvodních závodech seriálu Run night Egerland – Noční běhy Chebskem jsi suverénně vyhrál a vedeš tak tabulku seriálu. Který závod byl pro Tebe osobně těžší?

Těžké říct. První závod nebyl úplně suverénní. Měl jsem velký souboj s velmi dobrým běžcem co byl nakonec 2. Naopak v Plesné byla těžší trať ale nemusel jsem tolik závodit. V součtu byl pro mně asi těžší závod Chebu 🙂 a to i kvůli horšímu značení a neznalosti trasy.

Jak se Ti zatím líbí premiérový ročník seriálu?

Velmi se mi líbí. Určitě je to dobrý nápad pořádat noční běhy na chebsku. Má to své kouzlo, a přiměje to spoustu běžců z okolí si zazávodit. Určitě bych podpořil i další ročník 🙂

Alberte, jak začalo Tvoje běhání? Děláš i nějaké jiné sporty?

Svým způsobem sportuji od malička. Od 7 let hraji fotbal. Později jsem hrál stolní tenis.Vždy jsem miloval pohybové aktivity. Samotné běhání dělám poslední 4 roky. Jednoho dne v zimě jsem dostal nutkání někam vyrazit. Nakonec z toho bylo 12 km chůzi i během 🙂. Postupně jsem si začal běhání užívat a bavilo mě překonávat další výzvy.

V současnosti také s přáteli organizuji florbal. Máme vlastní tým Sharks Karlovy Vary. Fotbal hraju za KSNP Sedlec a letos jsem měl poslední sezónu v Dorostu.

A jaké jsou Tvé největší běžecké úspěchy?

Za své velké běžecké úspěchy považuji: Vítězství na všech závodech night run Egerland. Především ten v Chebu z časem 18:38. Dále 9. místo na závodě . Lednici (11km) s časem 43:45. a 10. Místo Na závodě na Karlštejně. Velkou radost mi také udělalo 1. Místo na Sokolovskym 1/4 maratonu v kategorii Junioru.

Scroll to top